Депутати / Обухівський район / Роздуми

Збори громади Витачева 13.07.2016р. по децентралізації (+Відео)

У середу, 13 липня відбулися збори  мешканців Витачева стосовно питання децентралізації та об’єднання громад. На порядку денному було 4 варіанти рішення: 

1. не об’єднуватися ні з ким;

2. об’єднатись в межах Обухівського району (пропозиція голови Обухівської РДА О.Туренко);

3. об’єднатись в межах Української громади;

4. об’єднатись в межах Трипільської громади (Трипілля-Халеп’я-Витачів).

Учасники зібрання більше 2-х годин обговорювали дані питання і вирішили, що покищо потрібно отримати економічне обгрунтування спроможності  Витачівської громади при різних варіантах. А потім вибрати найлібший з варіантів, який сприятиме розвитку та процвітанню села з більш ніж тисячолітньою історією.

В ході зустрічі людей дуже турбували питання, які можуть виникнути під час об’єднання громад:  закриття садочка та школи, яка, доречі, за словами її директора надає достатні знання для вступу випускників до різних вузів Києва і не тільки.

Турбували питання спорудження дороги… Але найбільше людей спонукало зайвий раз подумати, те що реформа ініційована зверху. А як відомо, зараз мало хто вірить в “благі” наміри наших високопосадовців: з КМУ, ВРУ, Адміністрації Президента України…

Коментарі жителів с.Витачів:

 Любов Демяненко Дорогі оносельчани, шановна громадо. 
13 липня відбувся терміновий схід села,на якому ми обговорювали питання Обєднання Громади. Питання не вивчене і дуже складне. Але від цього як ми вирішимо можить залежати подальший розвиток нашого села Витачів.

Для того, щоб краще зрозуміти яке обєднання нам утворити я запросила голову офісу реформ по обєднанні громад в Облдержадміністрації Вдовиченка Володимира Петровича. Мною було зачитано три можливих варіанти обєднання це-Обухівська громада,Українська громадата та Трипільська громада.

Так, Володимир Петрович розказав про обєднання громад взагалі, але людям так і не стало бути зрозумілим в яку ж громаду нам потрібно обєднуватися. Також була запрошена ініціатор обєднання Української громади Огаркова Світлана Володимирівна, яка сказала, що спочатку потрібно робити якісь справи і тоді буде зрозуміло, як обєднуватися.

На сході села виступив голова СВК та депутат районної ради Черниш Валерій Борисович який виразив свою думку і запропонував обєднатися в Обухівську громаду,також взяла слово директор школи Колч Надія Володимирівна яка також підтримує думку обєднання в Обухівську громаду, попросив слово Собко Олександр Валерійович, член нашого виконавчого комітету та виразив думку що не потрібно спішити з обєднанням, потрібно прорахувати всі варіанти, почути думку всіх людей на наступному сході села і потім прийняти рішення по обєднанню.

Я як сільльський голова вислухавши всіх і зрозумівши, що людям нічого не зрозуміло по цих обєднаннях запропонувала всім обдумати всі варіанти обєднань, ми в сільській раді постараємось прорахувати варіанти і на слідуючому сході села ми вирішимо по якому шляху нам піти.

В любому випадку я як сільський голова буду відстоювати, щоб в нашому селі була школа,дитячий садочок, ФАП, сільський клуб і всі послуги, які потрібні людям.

Тож думайте шановна громадо і приносьте в сільську раду свої пропозиції. Так, я зараз в відпустці, але сільська рада працює, виконує обовязки сільського голови секретар сільської ради Гончарук Людмила Володимирівна,будь ласка приходьте надавайте пропозиції, хто вміє та може допопогти в розрахунках.

Будемо вдячні всім.

Сьогодні в сільському будинку культури Витачева відбувся схід села, де розглядалося питання добровільного об’єднання громад, та визначалося місце нашого села у можливому сценарії такого об’єднання.

Емоції людей переповнювали зал, воно й не дивно, адже мова йде про те, з чим ми щодня маємо справу – з доступною освітою, медициною та благоустроєм рідного села.

В питанні об’єднання громад кінцеве слово має бути за жителями села, і ця аксіома не потребує перегляду.

Навчитися слухати – це теж важливий момент для суспільства, оскільки думок багато, а наслідок буде лише один.

Громада має усвідомити одну важливу річ – вона господар на своїй землі, тільки вона прийматиме рішення, і так само лише вона нестиме за нього відповідальність.

В цій складній ситуації хотілося б лише одного, вибір, як і результат був максимально благополучним для нашого славетного Витачева.

 

 

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s