Роздуми

Всі крапки над “І”! Чим мене можна образити?

Іноді, коли Ти вважаєш, що поставив всі крапки над “І” виявляється – це не жирна крапка, а лише …

Мене цікавило чому ми ображаємось на наших друзів, рідних, знайомих? Ніяк не могла взяти зрозуміти чому сказане або ж зроблене нам зауваження сприймається як образа, а не як шанс переглянути свої дії: стати, зупинитись, поглянути навкруги … й оцінити ситуацію тверезо без емоційного фону. Оцінити ситуацію, просто, як задачку, що потребує рішення.

Я задумалася, на що в першу чергу я реагую та ображаюсь? Чому емоційний фон іноді зашкалює, а в інших випадках – залишає байдужою до того що відбувається.

І знаєте – зрозуміла 🙂

Я ображаюсь інколи не на саму людину, а на те, що вона права, а я – ні! Я ображаюсь, коли відчуваю, що моя точка зору, яка ще декілька хвилин тому була непохитна, почала – розсипатися на друзки.

Саме в цей час виникає спокуса сказати щось погане, показати неідеалістичний образ інших, заховатися, подумати… Але все ж таки перша емоція – це образа!!!

Й що саме цікаве не на самі слова чи вчинки людей, а на те що мені цим показали, що  я в чомусь можу помилятися. 😦

Життя нажаль – одне! Тому після образи на когось починаю аналізувати ситуацію чому це сталося. Найпростішим би для мене було б сказать, що всі погані, а я  – гарна! Однак, це не так. Гарних чи поганих людей – не буває. Є лише наші вчинки: погані або хороші. Іноді різницю в них розумієш лише з часом.

Коли мені кажуть:

– Як ти можеш  не знати як створити сайт? Це ж елементарно!

-Якщо мені це стає цікавим, тоді сідаю, вивчаю матеріали, спілкуюсь з фахівцями й отримую бажаний результат – сайт.

– Невже в тебе не було часу виправити неточності в документах, які можна трактувати неоднозначно?

-Перечитую документи разом з нормативною базою (по даному питанню), шукаю неточності, виправляю двозначні моменти на однозначні, аби отримані мною дані могли трактуватися лише так, а не  – інакше.

Потрібно вчитися новому, пізнавати світ не в рожевих окулярах, а через призму аналізу тих чи інших вчинків. Пам’ятаю, колись прочитала: “Те що з нами відбувається зараз – результат наших вчинків 5-10 років тому”. Б’юсь об заклад – правда!

Тобто, елементарно, якщо хочу щоб зі мною в майбутньому відбувалося так й не інакше – не потрібно робити одне, а варто робити зовсім інше.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s