Благоустрій

Як виорати город в Українці? Це проблема чи ні?

Ні для кого, я думаю, не секрет, що квітень поч. травня  наступає пора не тільки благоустрою на вулицях м.Українка, але й розпочинається сезон картоплі на Старій Українці.

Я розумію, що дехто не заморочує собі голову і картоплю бачить лише на базарі або в супермаркеті. Але є й ті люди, хто вирощує цей продукт для нас з вами.

kartofel-foto

Картопля (бульба)

До мене звернулися селяни з проханням висвітлити дану тему, адже кожного року вони зіштовхуються  з цим питанням. І щороку, хочу сказати, питання стає все гострішим. Наразі вартість оранки – 40 грн за сотку землі (у приватних підприємців – трактористів).

З ІСТОРІЇ ПИТАННЯ

10 років тому трактор для оранки можна було взяти в Комунгоспі, ЦТПК, фермерському господарстві с.Трипілля …

В Комунгоспі, як розповідають селяни, тракторист доки мав змогу вириватися та зорювати присадибні ділянки доки все було більш менш нормально. А потім йому просто заборонили це робити. Адже саме в цю пору на вулицях нашого міста починається місячник благоустрою, під час якого наводять лад  на території міста. При цьому зовсім забуваючи про те, що краса красою, а городина сама собою не посадиться!

Селяни бідкаються, адже в місті немає звідки взяти трактор для оранки. Доводиться ходити вмовляти трактористів, а ті в свою чергу приїздять якщо потрібно зорати не меньше ніж  5 ділянок (приблизно більше 10 соток кожна) – це також проблема.

gr_01.05.14_oranka

Трактор необхідна машина на селі під час оранки

Що робити, наприклад,  в цьому разі селянам, які живуть на вул.Загребельна? Де всього лишень 7 участків для оранки частину (4) яких люди зорюють восени, а на весну залишається лише 3. В цьому випадку селянам дуже важко доведеться  цьогоріч вмовляти тракториста аби той приїхав та виорав ділянки. Оскільки участків не 5 , а лише 3.

Не краща ситуація й на вул.Вишнева, Ігнатівська…, особливо там де проживає більш старше покоління. Їм ходити та обивати пороги іноді надзвичайно важко. Проблема є але або її до цього вголос ніхто не озвучував або ж просто закривають на це очі – вона не вирішується. І з кожним роком стає все більш масштабнішою.

АДЖЕ В УКРАЇНЦІ під час оранки ТРАКТОРА НІДЕ ВЗЯТИ! Доводиться їхати в Трипілля до фермерів, аби домовлятися. 

Пані Наталя (52 роки) розповідає, що днями їздили в Трипілля здається вже й домовились, але як тільки тракторист зрозумів, що потрібно виорати лише 3 участки (в пані Наталі 10 соток) одразу ж почав відмовлятись, адже не вигідно! Вигідніше було б якби було не 3 , а 5 -10 участків. Тоді б і проблем з оранкою не було, а так дорога, солярка…

Пані Галина (73 роки) розповіла, що має не 10, а 3 сотки під оранку. Жінка живе одна, нікому їй допомагати , адже чоловік декілька років тому помер, а син ще будучи юнаком зник безвісти.

Навіть коли до сусідів приїздять аби зорати городи, а мені – відмовляють. Доводиться самій ставати на лопату та скопувати ці 3 сотки вручну. Нажаль, роки вже не ті, а тому чимраз все важче це дається!

prekrasna74_283

Квітуче поле картоплі

Як відомо в Українці існують досить розрекламовані сервіси: ЦЕНТР АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ і ЦЕНТР МУНІЦИПАЛЬНИХ ПОСЛУГ, а також сервіс Call-центр. То чи можливо на базі одного з цих центрів просто відкрити додаткову послугу з оренди трактора на період весняно-польових робіт (квітень початок травня)? Невже це зайва стаття доходів для місцевого бюджету?

Пан Володимир (55 років) розповів, що був би дуже радий аби йому доводилося замовляти трактор в одному місці й не бігати щороку по всіх усюдах шукаючи та вмовляючи трактористів.

В цьому разі я знав би, що маю прийти в центр або зателефонувати, замовити трактор на певний час та день, оплатити  вартість оранки й чекати з нетерпінням на дану годину.

ВАРТО ЗНАТИ

   Вдало вибраний сорт картоплі для садіння має велике значення, оскільки кожен з них має певні, тільки йому притаманні властивості.  До Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, у 2013 році занесено 140 сортів картоплі. 
   Садіння картоплі (бажано не пізніше ніж за 1-3 дні після оранки) – один з найвідповідальніших технологічних процесів. Оптимальний строк його визначається температурою грунту  6-8°С на глибині 10 см. Садіння картоплі повинно тривати не більше 10 днів. При ручному садінні ширина міжрядь становить 50-60 см. Густота садіння 50-60 штук/10 м2, рядки орієнтовані з півночі на південь. 
   Головним завданням після садіння до змикання рядків є боротьба з бур’янами. На 7-8-й день після садіння слід провести перший досходовий обробіток граблями.  При з’явленні сходів висотою 2-5 см проводиться їх присипання пухкою землею за допомогою підгортачів (сапи). При висоті рослин 10-15 см проводиться ще один міжрядний обробіток, а перед змиканням бадилля рослини підгортають.

Проблема є! 

Вона озвучена! 

Чекаємо на реакцію відповідних служб, сприяння депутатів, міського голови, секретаря Української міської ради…

Я розумію, що на фоні виораного городу не дуже то й попіаришся в порівнянні з благоустроєм в місті, однак варто не лише піаритися, а й робити щось для людей (в т.ч.селян).

Для тих хто не зовсім в темі територія Української міської ради: м.Українка, с.Плюти,Стара Українка: вул.Приозерна, вул.Вишнева, вул.Ігнатівська, вул.Загребельна…

З повагою – Олена Білоус

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s