Cв'ято

Енергозбереження та біомедична інженерія в Українці

Сьогодні в ПК”Енергетик” (м.Українка) проходив день відкритих дверей КПІ.

Перший виступаючий розповів про енергоменеджмент в світі та Україні. Інститут енергозбереження та енергоменеджменту готує фахiвцiв для електроенергетичного та паливно-енергетичного комплексiв, будiвництва мiських пiдземних споруд та охорони навколишнього середовища, як i здатнi розробляти, проектувати та експлуатувати енергетичнi комплекси та системи, створювати сучасні системи еко-енергетичного менеджменту, що працюють за сучасними енергозберiгаючими технологiями, пiдземнi об’єкти та комплекси мiст, проводити монiторинг екологiчного стану промислових пiдприємств на основi широкого застосування iнформацiйних i комп’ютерних технологiй.

Потім  спеціаліст розповіла про біомедичну інженерію. БМІ (біомедична інженерія) виникла на перетині точних і медико-біологічних наук як офіційна навчальна дисципліна на початку 1950-х, хоча взаємопроникнення інженерних знань і точних наук в біологію і медицину розпочалось значно раніше.

Напрямок біомедичної інженерії започаткували лікарі, залучивши до вирішення медичних проблем провідні технічні університети. Перші заклади, де це відбулось: Інститут медичної фізики (1921), в подальшому – Інститут біофізики Макса Планка (Німеччина) та Радіоінженерний інститут (1948, США). В подальшому більшість провідних технічних університетів світу відкрили кафедри та факультети з БМІ.

Деякі з них очолили лікарі, як, наприклад, професор фізіології Л.Геддес (Purdue University, США), професор медицини Т.Харріс (Vanderbilt University, США). Були організовані національні та міжнародні фахові асоціації, які об’єднали науковців, викладачів, інженерів і лікарів світу в галузі БМІ. Таким чином, в Європі та США сформувався потужний рух до створення самостійної програми навчання з БМІ, яка більше не є частиною традиційних інженерних програм, а з самого початку повністю інтегрована з медициною і біологією.

Сьогодні розробка матеріалів медичного призначення, виробів з них та медичної техніки, а також техноємних медичних технологій є одним із основних напрямів економічної політики розвинених країн. Реалізація цих програм потребує залучення високоосвічених фахівців, які володіють відповідним обсягом знань і навичок у галузях біології, медицини, медичної техніки, медичної електроніки, біоматеріалознавства. Це призвело до створення у США і Європі спеціальності “Біомедична інженерія” та споріднених з нею спеціалізацій (зокрема, “Медична інформатика”, “Медична інженерія”, “Клінічна інженерія”).

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s