військові

З ВІРОЮ У ПЕРЕМОГУ

Ще весною 2014 року почалась мобілізація на гарячий Схід. Багато мужніх хлопців та чоловіків пішли добровольцями.

Минув майже рік як родичі та кожний небайдужий громадянин з тривогою слідкують за розвитком подій в Україні, моляться за життя своїх захисників. Люди намагаються допомагати воїнам усім: одягом, спорядженням, їжею, приємними подарунками.

Нещодавно на Трипільську ТЕС завітав один із працівників, який був призваний в березні 2014 р. і зараз служить в Донецькій області – Олексій Володимирович Гончаренко.

ДОВІДКОВО

Олексій Володимирович працює на Трипільській ТЕС бульдозеристом, а на службі займається продуктовим забезпеченням бійців 3-ї реактивної батареї.

На станції його радо вітали жінки з різних відділів, які по-материнськи переживають за кожного чоловіка в зоні бойових дій.

1173694_10153343806471759_3131336972162421711_n

Олексій Гончаренко серед працівників Трипільської ТЕС

Умови життя, звісно, не найкращі, – скромно розповідає О.Гончаренко — мишки бігають, псують продукти, то ми їх буває підгодовуємо, аби менше шкоди робили. Через загрози обстрілів постійно міняємо місце дислокації, застосовуємо власноруч вироблену схему швидкого демонтажу бліндажів. Як їх споруджуємо, то спершу закладаємо в яму металевий трос, зверху вкладаємо дерев’яні бруси, потім, коли потрібно зніматися з місця, чіпляєш до машини трос і швидко витягаєш колоди, зручно.

А зброєю забезпечені? Є автомати, набої, боєприпаси? Техніка? – поцікавився Петро Павлович Кравець, директор ТпТЕС, під час розмови з бійцем.
– Звісно є. Підвезення здійснюється регулярно, бувало і в полі боєприпаси перевантажували. Щодо стрілецької зброї, то у нашого підрозділу інша специфіка ведення бойових дій, ми знаходимось не на передовій, тому автомати застосовувати не доводиться. Єдине, що погано, одна БМП-шка вийшла з ладу, застукав двигун, треба ремонтувати.

1173694_10153343806471759_3131336972162421710_n

Директор ТпТЕС П.П.Кравець та воїн О.В.Гончаренко

Доводилось потрапляти під обстріли?
– Так, в Амвросіївці потрапили. Але пощастило, бо то був пристрілочний обстріл і про нього дізналися раніше, ніж він почався, тож були готові. Дивився як виглядає Донецький аеропорт, гірше, ніж Чорнобиль, одні дірки всюди, не знаю як там наші хлопці тримаються, нам, в порівнянні з ними, пощастило.

А щодо матеріального забезпечення, їжі? Все маєте? – запитав директор.
– З цим, завдяки працівникам Трипільської ТЕС і волонтерам, проблем немає. Одяг, взуття — все є. Зі станції передали цілий пакет рукавиць, я роздав поміж хлопців. Про їжу зовсім мовчу, волонтери навезли достатньо консервації. Навіть ділимось з місцевими жителями, коли їм сутужно. Було таке, що застрелили  дикого кабана, то тоді наїлися  м’яса.

БОЙОВИЙ ДУХ

А ще Олексій Гончаренко розповів про бойовий дух наших хлопців на передовій.Всі тримаються і дуже патріотично налаштовані, оптимістичні. Вже немає такої різниці за віком і відвертого небажання чи страху воювати, змінилася підготовка. Хлопці з усієї України, але знаходять спільну мову, усвідомлюють власну значимість і важливість тих подій, в котрих їм доводиться брати участь.

Є вже й свої герої, так, наприклад, хлопець з сусідньої батареї викрав вантажівку (МАЗ) у сепаратистів і виявилось, що вона була ще й з боєприпасами, отримав грамоту й винагороду. Всі вірять у перемогу і докладають до цього максимум зусиль.

На Трипільській ТЕС йде постійна робота по збору коштів і закупівлі всіх необхідних речей для військовослужбовців із зони АТО. Нещодавно кожен з працівників мав змогу написати клопотання щодо перерахування коштів із зарплати на допомогу українським воїнам. Олексію Володимировичу приготували на момент приїзду теплий зимовий одяг.

ПОВЕРТАЙТЕСЬ ДОДОМУ ЖИВІ

Сподіваємось, що він, як і всі чоловіки, які зараз знаходяться на передовій, повернуться додому живими і з перемогою. Слава Україні!

Інформує «ДНІПРОВСЬКИЙ ЕНЕРГЕТИК» № 2 (100) 23 січня 2015

One thought on “З ВІРОЮ У ПЕРЕМОГУ

  1. Сповіщення: Його мотивація – дати перепочити товаришам | Молода Українка

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s