Події

Чи належна інформованість населення стосовно модернізації медичних закладів в Обухівському районі?

“Наприкінці лютого 2016 року мешканців Обухівського району, передбачаємо що й інших регіонів України, неочікувано сколихнула новина про, начебто, значне скорочення ліжкового фонду Обухівської районної лікарні, в тому числі – в м. Українка та с. Германівка” – повідомила Обухівська районна організація Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ».

Схожі записи: В Украинской районной больнице сократят койки более чем на 1/3

Інформація розповсюджувалась через соціальні мережі, усно, при чому дуже стрімко та агресивно.

Вона полягала в наступному

– прийняте рішення про закриття дитячого, неврологічного та приймального відділень і часткове скорочення ліжкового фонду в терапевтичному та гінекологічному відділеннях лікарні в м. Українка; повне закриття стаціонару в м. Германівка.

Схожі записи: Обіцяне перекриття траси Київ – Знам’янка біля “Верби”відбулося!

Резонанс був неабиякий і це очікувано, почались пікетування органів місцевого самоврядування, складання петицій, звернень, інше.

Стан в суспільстві вміло нагнітався практично до паніки.

Схожі записи: Близько 900 підписів зібрано проти закриття дитячого відділення в Українці

Адже, кожен громадянин є споживачем медичних послуг і їх якість, доступність, ефективність є обов’язковими умовами для комфортного і безпечного проживання в тій чи іншій місцевості.

Особливу стурбованість викликала можливість закриття дитячого відділення в м. Українка.

25 лютого питання щодо скорочень ліжкового фонду було винесене на засідання Виконавчого комітету Української міської ради, як наслідок – створена робоча група з питань недопущення скорочення стаціонарів ліжкового фонду та контролю за процесом впровадження медичної реформи в Обухівському районі.

Схожі записи:  Розгляд питання про дитяче відділення лікарні в Українці

Окремо були направлені відповідні звернення до Київської обласної ради від депутатів Української міської ради VII скликання, трудового колективу Української районної лікарні та мешканців міста Українка.

З метою всебічного вивчення питання щодо подальшого функціонування районної лікарні члени фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» в Українській міській раді прийняли участь в роботі комісії з питань охорони здоров’я в Київській обласній раді, на якій був присутній і директор Департаменту охорони здоров’я КОДА Ременник О.І.

Схожі записи: 7 сесія (позачергова) Української міської ради (26.02.2016р.)

За результатами численних зустрічей, обговорень ситуації навколо подальшого функціонування медичних закладів в Обухівському районі, стало очевидним, що, принаймні в Обухівському районі, відсутня роз’яснювальна, просвітницька робота щодо реформи медичної галузі – її цілей, етапів, виконавців тощо.

А незнання, як відомо, породжує чутки, чим не баряться користатись особи, яким не цікаво, а може й небезпечно реформувати медицину.

Вже багато років українці чекають на реформи, здається давно готові до певних незручностей, змін, іншого. Нарешті, настав час змінити – модернізувати, заклади охорони здоров’я, що дасть можливість громадянам отримувати ефективні, своєчасні та якісні медичні послуги, не йдеться про банальне закриття закладів чи скорочення персоналу.

І це добре, це вкрай необхідно, без модернізації далі йти не має сенсу.

Що ж відбувається?

В інформаційний простір вкидають викривлену, односторонню інформацію щодо зазначеного процесу і вже з’являється не модернізація, не оптимізація, а – закриття, скорочення, таке інше.

Суспільство налякане, бо маємо багаторічний негативний досвід, пов’язаний із скороченнями і закриттями, до того ж не маємо довіри до урядових дій, напевно ментально, напевно обґрунтовано.

Виникає, принаймні одне питання

– навмисно чи з причини непрофесійності саме таким чином запущений процес модернізації  медичних закладів в Обухівському районі?

Підсумовуючи вищевикладене, ми, Обухівська районна організація Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» вбачаємо за необхідне рухатись в кількох напрямках:

  • Надання суспільству вичерпної та об’єктивної інформації щодо завдань та наслідків модернізації роботи медичних закладів та реформи медичної галузі взагалі;
  • Ініціювання проведення організаційно-кадрового аудиту медичних закладів в Обухівському районі;
  • Контроль за процесом оптимізації роботи медичних закладів в Обухівському районі.

І в завершення

– суспільству потрібна об’єктивна, всебічна інформація про медичну реформу.

Зрозуміло, що така інформація має бути фаховою, тобто надаватись не просто активними громадянами, а саме фахівцями в цій галузі, дилетантство тут неприпустиме.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s