Пісок

4 незаконні піщані кар’єри на Київщині

Активісти Автомайдану знайшли в Київській області відразу чотири незаконних піщаних кар’єра, в тому числі на межі зі столицею.

Як розповіли в організації, для з’ясування законності видобутку піску на цих об’єктах, в Державну службу геології та надр України були направлені запити, з метою встановити, чи є спеціальні дозволи на користування надрами (видобуток і вивезення піску, у тому числі з використанням земснарядів) у фізичних чи юридичних осіб в межах певних ділянок.

“У відповідь стосовно усіх ділянок від Держгеонадра України ми отримали однакову відповідь: “Згідно з відомостями, наявними в інформаційній електронній базі даних Державного науково-виробничого підприємства “Геоінформ України”, на ділянках надр, обмежених географічними координатами, які вказані в листі, спеціальні дозволи на користування надрами відсутні”, – розповіли в Автомайдані.

При цьому, як зазначають активісти, для того, щоб зрозуміти, що було на місці цих кар’єрів ще відносно нещодавно, досить просто подивитися на фото з Google Earth і порівняти їх у часі.

“В день тільки з одного кар’єра вивозяться десятки вантажівок піску, ціна якого стартує від 35 грн. за тонну. Тобто, тільки за одну добу (!) власник нелегального кар’єра може заробити до 70-90 тис., при цьому не сплачуючи жодних податків, зборів до бюджету і, звичайно, не вкладаючи гроші у відновлення землі після ведення свого “бізнесу”. Тільки відкати керівництва міліції та прокуратури, які роками кришували і зараз продовжують кришувати цей нелегальний багатомільйонний бізнес в Україні”, – заявили в організації.

Крім того, через роботи земснарядів і спеціальних барж, завдяки яким намивається пісок з дна водойми, утворюються ями глибиною до 25 метрів, що загрожує не тільки обмілінням найбільшої водної артерії, але і появою пустель і болотистих місць, а також знищенням природних нерестовищ риби.
Активісти Автомайдану
Відео знаходиться за посиланням 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s