Містобудування / Роздуми

Мої враження від ходи

Сьогодні в Українці відбулася хода проти вирубування сосен в районі р.Стугна в якій взяло участь більше 100 осіб. Звичайно, для міста в якому проживає більше 17 тис. чол. ця цифра не значна. Однак, для нашого міста – ця цифра значна, тому що раніше, в більшості випадків, на різні зустрічі приходило значно меньше людей.

Я проживаю в будинку, що по вул.Будівельників, 3. Тому сама, а не з будь-чиїх слів знаю, що таке коли багаторічні зелені насадження захищають мій дім і що стається коли їх вирубують. А тим часом на їхньому місці з’являється додорога, якою вже декілька років незрозуміло можна чи ні ходити не те що їздити, коли приблизно о 00.00 гарно чути завивання собак і при цьому дуже важко заснути. А також, що таке коли проїздять вантажівки або електропоїзди. ЧУТИ ВСЕ!

В ході я безпосередньо не брала участі, адже постійно стояла на узбіччі фотографуючи або знімаючи любительські відео, доречі, для ВАС (для тих, хто не зміг прийти).

Знаєте, що вразило? Люди вийшли на ходу, адже їм дійсно болить. Вони хочуть, щоб їхні діти зростали не в бетонному пригороді Києва з безліччю висотних будинків та без соціальної інфраструктури.

А хочуть жити в місті, де поруч з їхніми будинками височіють багаторічні сосни, які висаджені ще їхніми пращурами, де немає потреби турбуватися за те чи потрапить їхнє чадо без хабара до дитсадка. Чи зможе їхнє диття вчитися в школі в першу, а не в другу або третю зміни (через брак місць).

Підійшовши до 16-ти поверхівки (Дніпровський, 25) я зустріла двох бабусь. Одна з яких розповіла, що сама висаджувала пагінці сосни в 60-х роках. Тільки уявіть деревам висадженим її руками вже більше пів століття!!!

Бабусі сиділи, дивилися на людей, що проходили в колонні й задавали питання перехожому відеооператору з Барду: “Що відбувається?”. Він розповів, а потім я доповнила його слова. Доречі вони були не одні такі, які не зрозуміли в чому річ. Те ж саме я спостерігала й біля будинку, здається, Дніпровський 17 (поблизу Оазіса).

Одні жителі тільки виглядували з вікон будинків, другі – фотографували та знімали ходу на камери та фотоапарати, а третіх – були зайняті або їх можливо просто не було вдома.

Хода пройшла, я трохи припізнилася і тому пощастило почути одну з розмов. Незнайома жінка підійшла до завідуючої одного з дитсадків міста і запитала в неї: “Чому ви не берете участі в ході? Це ж ваші пішли?”. На що отримала відповідь нібито ця хода проводиться спеціально перед виборами.

Як бачите реакція на ходу неоднозначна! Не всі зрозуміли, що ж саме відбулося. Не всі почули, що їх запросили таким чином на сесію УМР 13 серпня о 10.00.

Однак, рухаємося далі до площі Шевченка, куди вирушили люди в колонні. Доречі, лише там я побачила вперше міліціонерів (аж 3 представники правоохоронних органів) просто вешталися без діла. Один з них щось серйозно розглядав у своєму мобільному не звертаючи увагу на зібравшихся людей. Коли ми проходили повз відділок не бачила жодного, а на площі, як то кажуть нарисувалося аж 3, склалося враження, ніби це стратегічний об’єкт.

Люди на площі побули не довго. Всі хто хотів сказати – висловилися, запросили охочих в четвер о 10.00 завітати на сесію, а потім дітки поклали при вході в міськраду декілька гілочок сосен.

Мої особисті враження – це: хода пройшла мирно, без яких небудь ексцесів, міліція “забезпечувала” правопорядок тільки під стінами міськради, всі хто хотів – почули те що їм хотіли донести люди з колонни.

Щоб хто не казав, але це потрібно було зробити, адже люди зустрілися, донесли інформацію, трохи пошуміли і привернули увагу ще когось до проблем, що існують в місті, Сесія обіцяє бути цікавою. Далі буде…

Першоджерело: Мої враження від ходи

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s